DOVOLENÁ S ČD TRAVEL

Dnes byla vydána  tato informace ČD TRAVEL :

Vážení klienti,

v situaci, která se za dobu existence většiny cestovních kanceláří dosud nestala, si nesmírně vážíme vašeho přístupu a porozumění. Věřte, že děláme vše, co je v našich silách, abychom vaši důvěru nezklamali. Jsme si vědomi toho, že některé z cestovních kanceláří přestaly reagovat, některé dokonce dočasně uzavřely své pobočky. Byť tento krok chápeme – frustrace z neustálých dotazů a někdy i agresivního chování klientů je velká – my jsme a budeme pro vás stále k dispozici a snažíme se na všechny dotazy reagovat co nejdříve.
Naše CK již část záloh do zahraničí i tuzemska uhradila. Tedy vznikly nám náklady při nákupu vašich dovolených. Jednáme se zahraničními partnery o možnosti jejich přesunu na příští období – léto, podzim či rok 2021. Pečlivě zvažujeme kroky, které podnikneme, abychom překlenuli období nejistoty.
Naše opatření musíme rozdělit do dvou sekcí:
Zájezdy pořádané ČD travel a zájezdy pořádané ve spolupráci s jinými CK. Na konci oddělení „popis hotelu“ najdete informaci, s jakou CK spolupracujeme. Pokud tam informace chybí, pak se jedná o náš vlastní zájezd.
Zájezdy ČD travel
Zrušení zájezdu se STORNOPOPLATKY:
Všechny zájezdy je možné zrušit do 50 dnů před odjezdem s 10% stornopoplatky (respektive za stornopodmínek uvedených v našich VZP). Pokud jsou zaplacené zálohy vyšší, bude Vám rozdíl vrácen na účet. Pozor, stornopoplatky jsou vypočítány z CELÉ hodnoty zájezdu, tedy včetně dotace.
Využití POUZKÁZKY na jiný termín či zájezd
ČD travel vystaví poukaz v hodnotě, kterou jste dosud uhradili. Tento poukaz bude mít všechny náležitosti a bude pojištěn proti úpadku. Zájezd si budete moci vybrat do konce listopadu 2020 tak, aby dotace byly přidělené v roce 2020. Realizace zájezdu však může být i v roce 2021 (tj. můžete si v listopadu 2020 vybrat dovolenou v Řecku na srpen 2021).
Zájezdy spolupracujících CK:
CK Eximtours: podobný postup jako ČD travel, více info na jejich webu https://www.eximtours.cz/vladni-opatreni 
CK Canaria travel: možnost storna s poplatky, přesun bez poplatků, https://www.canariatravel.cz/aktuality/
CK Blue Style: zdarma nový termín (nejpozději 21 dní před odletem) nebo poukázka (návrat nejpozději 31.10.), navíc sleva 10% pro každou dospělou osobu, storno dle platných VOP, https://www.blue-style.cz/travelsafeplus/
CK Mayer Crocus: stejný postup jako ČD travel, 10% storno nebo poukázka
CK Fischer: zatím nereaguje, doufáme, že postup bude stejný, https://www.fischer.cz/
CK Travel Family: 10% storno do 40 dní před odjezdem, min. 700 Kč/os, provádí bezplatné změny vč. destinací a bezplatné posuny termínů. Poukázky zvažují. Více info: https://www.travelfamily.cz/
Postup využití poukázky:
1. Již máte vybraný jiný zájezd: napsat e-mail, původní zájezd a nově vybraný zájezd. Údaje změníme na původní, již potvrzené přihlášce.
2. Chcete zájezd zrušit, ale zatím nemáte vybraný jiný. Pošlete e-mail o zrušení, pošleme poukaz. Do konce listopadu pošlete informaci o nově vybraném zájezdu. Údaje změníme na původní, již potvrzené přihlášce.
Věnujte prosím pozornost tomu, abyste vybírali z nabídky od původních pořadatelů.
Děkujeme všem našim klientům a věříme, že spolu opět vycestujeme za sluncem!
Informace jsou platné ke dni 31.3. 2020

Záložka pro permanentní odkaz.